• Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır

 • Petek Temizliği Nasil Yapilir
  Kombi Bakım Dahil Petek Temizleme 140.TL

 • Petek Temizliği Fiyatlar
  Kombi Bakım Dahil Petek Temizleme 140.TL

 • Petek Temizleme
  Kombi Bakım Dahil Petek Temizleme 250.TL

 • Web Sitesi Petek Temizligi.Com İpek Tesisat Kuruluşudur

  ☎️ (0)532 377 82 54 Yetki Belgeli Kombi Petek Temizliği Servisi Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır

  Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır

  Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır Kombi, petek temizleme işlemi, aslında kombinin ve peteklerin kullanımı ile direk bağlantılıdır. Bilindiği üzere kış aylarında kombi kış konumunda çalıştırılarak ortam ısısının sağlanması amaç edilmektedir.

  Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır ?

  Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır içindeki su ısındıkça tesisat içerisindeki suyun ısıdan dolayı yoğunlaşması ve kirli bir su kıvamına gelmesi, bu kirli ve yoğunlaşmış suyun petek gözeneklerinde rahat dolaşmasına engel olur haliyle zaman içerisinde, peteklerin alt kısımlarında yoğunlaşmış suyun tortuları dolaşıma kısmen olanak vermez.

  Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır

  Kombi Temizliği ve Bakımı Neden Yaptırılmalıdır?

  kombilerinin kendi kendine çalışmayı durdurduğunu veya kaloriferlerinin yeteri kadar ısıtmadığını söyler. 50°C ayarlı olan kombide kalorifer peteklerinin en fazla 35°C olduğunu iddia edenler dahi olabilir. Bunun en büyük nedenlerinden biri gerekli bakım ve temizliğinin yapılmamasıdır.

  bakım yapılmadığı taktirde  kombi ve kalorifer sistemi çalışma performansını düşürecektir. Özellikle kombiler gerçekten hassas cihazlardır. İçerisinde doğalgazı yakarak ısıttığı suyu tesisata dağıtan ve belli bir basıncı korumak zorunda olan kombi eskimeye başladığı zaman mutlaka sorunlar çıkartacaktır. Bunun önüne geçmek için her altı ayda bir bakım yaptırmalısınız.

  Periyodik kombi bakımları ne zaman yapılmalıdır?

  Yılda en az bir kez sonbaharda veya yaz aylarının başlarında kombilerin, kombi servis firmaları tarafından uzman ve belgeli ekiplerce kombilerin altı aylık periyodik bakımlarını yaptırmalısınız.

  Bakımı Yaptırılmayan Kombiler

  Uzun süre çalıştırılmayan kombi ve tesisat çalıştırılmadan önce mutlaka bakımının yapılması ve parçaların görevlerini yerine getirdiğinden emin olunması gerekir.

  Periyodik Kombi Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar!

  Periyodik kombi bakımı için gelen ekibin, öncelikle Kombi Bakımı sırasında neler yapacağı hakkında size kısaca bilgi verir ve ardından kombinin kapağını açmadan sıcak su ve kalorifer tesisatı ısıtma testi ile kombinin çalışma verimliliğini kontrol etmelidir.

  Yaşam alanınızda ki doğalgaz cihazlarına kesinlikle kendiniz müdahale de bulunmayın, bunu bir uzman ekip bilgisine bırakın. Aksi takdirde hayati risk almış olursunuz.

  Yoğuşma su haznesi temizliği yapılır. •Kalorifer gidiş hattı yönündeki çamur ayrıştırıcı filtre temizlenir. petek temizleme ,petek temizliği ,kombi temizliği , kombi temizleme , tesisat temizleme , radyatör temizleme ,kalorifer temizleme , petek temizleme nedir , petek temizliği nasıl yapılır , kombi temizliği nasıl yapılır , tesisat temizliği nasıl yapılır ,yerden ısıtma sistemi temizliği nasıl yapılır , merkezi ısıtma sistemi temizliği nasıl yapılır , kimyasal ilaçla kombi petek temizleme ,kombi petek koruma kimyasalı kullanmanın önemi , peteklerimi kendim nasıl temizlerim , kombi petek temizliği ne zaman yapılmalıdır ,kombi petek temizliği yapmanın faydaları ,petekler neden kirlenir ,peteklerin altı ısınmıyor , kombi ısıtmıyor ,peteklerin havası nasıl alınır , petek temizleme makinesi ,petek temizleme kimyasalı Petek Havasi Ücretsiz Alinir